Güncel Sendika Haberleri

05 Ağustos, 2012

 

 Hakkari'de teröristlerle güvenlik güçleri arasında meydana gelen çatışmada 6 askerimizin ve 2 korucunun şehit olması, 15 askerimizin ve 6 vatandaşımızın yaralanması tüm ulusumuz gibi bizleri de yasa boğmuştur.

        Terörü kendilerine araç edinenler, siyasal iktidarın ödün veren tavrından güç alarak, ırkçı ve bölücü açılımlarını kan dökerek gerçekleştirmeye çalışmaktadır. AKP Hükümeti’nin ve Dış İşleri Bakanı Davutoğlu’nun ayakları yere basmayan, kararsız ve iradesiz dış politikaları sonucu, Kuzey Irak’ta ve Suriye’de yaşanan gelişmeler, terör örgütüne kanlı eylemlerini gerçekleştirmek için cesaret vermiştir. PKK, Suriye’deki gibi bir iç savaşın Türkiye’de de yaşandığı izlenimini dünyaya vermek istemektedir.

        Bugün ulusumuzun birliği ve ulusal bütünlüğümüz çok ciddi bir tehdit altındadır. Ulusumuz bir iç çatışmaya doğru sürüklenmekte; emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan terör örgütü hedeflerini, neredeyse iktidar eliyle hayata geçirmeye çalışmaktadır. Amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ortadan kaldırmak, ulusal kimliğimizi silmek, yurt ve ulus bütünlüğümüzü bölerek kardeş kavgası yaratmak olan terör örgütü bizden teslim olmamızı, boyun eğmemizi istemektedir. Türk ulusu bu oyuna asla düşmeyecektir.

        Siyasal iktidar, terörün çözümünde, ABD ve AB güdümlü çözümlerden medet ummak yerine, ulusal politikalar üretmeli ve bunların sürekliliğini sağlamalıdır. TBMM, bir an önce toplanıp, teröre karşı uygulanacak milli politikayı belirlemelidir.         

        Unutulmasın ki, teröre destek veren ve göz yumanlar, en az uygulayıcıları kadar suçludur. Ülkemizi yönetenleri, gelişmeler karşısında ödünsüz ve net bir duruş sergilemeye; bu alçakça saldırıları düzenleyenlere cesaret vermekten sakınmaya davet ediyoruz.

        Eğitim-İş olarak; terörü bir kez daha lanetliyor ve kınıyor; şehitlerimize rahmet, acılı ailelerine, ulusumuza sabır ve başsağlığı, yaralanan askerlerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

MERKEZ YÖNETİM KURULU