Güncel Sendika Haberleri

19 Mart, 2012

2. EĞİTİM SEMİNERİMİZ TAMAMLANDI

Bu yıl şube ve temsilcilik yöneticilerimize verdiğimiz 2. Eğitim Seminerimiz tamamlandı

Ankara Türk-İş Konferans Salonunda gerçekleşen iki günlük eğitim seminerinin ilk günü,  Genel Başkanımız Veli Demir’in açılış konuşması ile başladı. Açılış konuşmasından sonra seminere, sekreterliklere sunulan kurumsal bilgilerin aktarılması ile devam edildi. 

"Kuruluşunun 164. Yılında Öğretmene Bakış" Konulu Panel Gerçekletildi

Aynı gün, öğleden sonra 15:00’ da Öğretmen Okullarının kuruluşunun 164. Yıldönümü nedeniyle bir panel gerçekleştirildi.  Yard. Doç. Dr. Ali Bilir'in yönettiği panele, konuşmacı olarak Prof. Dr. Rıfat Okçabol, Dr. Niyazi Altunya ve Mustafa Gazalcı katıldı. CHP Isparta Milletvekili ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Ali Haydar Öner'in de katıldığı etkinliğimiz konuşmacılara plaketlerin verilmesi ile seminerin ilk günü son buldu.

Seminerin ikinci gününde ise hukuk büromuzdan Av. Tansu Batur ve İstanbul 1. No’lu Şubemizden Maksut Balmuk tarafından özlük ve hukuk alanındaki son gelişmelerin, aktarıldığı eğitim gerçekleştirildi. Aynı gün öğleden sonra, Dünya’da ve Türkiye’ de ki sendika hareketleri konusunda onlarca kitabın yazarı ve ODTÜ Öğretim Üyesi olan Yıldırım Koç tarafından “Türkiye ve Dünya’da Sendikacılık” konulu eğitim ile seminer son buldu.