Güncel Sendika Haberleri

29 Ağustos, 2012

4+4+4’E KARŞI ZİYARETLERİMİZ SÜRÜYOR

4+4+4’e karşı ortak mücadele yürütülmesi için siyasi parti, demokratik kitle örgütleri, meslek odaları ve basın kuruluşlarına çağrı yapan sendikamız bugün de ziyaretlerine devam etti. 
        Genel Başkanımız Veli Demir, Genel Sekreterimiz Şenol Eyüboğlu ve Genel Örgütlenme Sekreterimiz Osman Kandemir, bugün DSP Genel Başkanı Masum Türker, DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Kani Beko, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, Cumhuriyet Gazetesi, Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi’ni ziyaret etti.
        Görüşmelerde 4+4+4 eğitim sisteminin yarattığı ve yaratacağı sorunlara değinen Demir, Eğitim-İş’in konuya ilişkin hazırladığı raporu sundu. Demir, hiçbir altyapı çalışması ve gerekli hazırlıklar yapılmadan, tamamen iktidar partisinin dayatması ile yasalaşan 4+4+4 kademeli eğitim sistemine karşı Eğitim-İş’in tüm Türkiye çapında eylem ve etkinliklerle tepki göstereceğini belirtti ve yeni eğitim sistemine karşı ortak mücadelenin oluşturulması gerektiğini vurguladı.
        Genel Sekreterimiz Şenol Eyüboğlu, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Osman Kandemir ve Genel Mali Sekreterimiz Dilek Yurdugül, Ulusal Eğitim Derneği’ni de ziyaret etti.
        Görüşmede, 4+4+4’ün eğitim sistemimizde yarattığı olumsuzluklara ilişkin sendikamızın hazırladığı raporu sunan Eyüboğlu, “Öğretim Birliği’ni yok etme çabalarına karşı mutlak şekilde güçlerimizi birleştirmemiz gerekiyor” dedi. Eyüboğlu, Eğitim-İş’in tüm Türkiye genelinde 7Eylül Cuma günü kitlesel basın açıklamaları yaparak, oturma eylemleri gerçekleştirileceğini belirtti ve tüm duyarlı kesimleri tavır almaya çağırdı.
        Ulusal Eğitim Derneği Genel Başkanı Nazım Mutlu ise, 4+4+4’e karşı geliştirilen muhalefetin azımsanmayacak boyutta olduğunu kaydetti ve “Muhalefet etkili olduğu için iktidarın psikolojisi bozulmaya başladı. Biz Eğitim-İş’e 4+4+4’e karşı mücadelesinde her zaman destek vermeye hazırız” dedi.