Güncel Sendika Haberleri

15 Mart, 2013

81 İL VALİSİNİ KILIK KIYAFET KONUSUNDA UYARIYORUZ

 Eğitim ve Bilim İşkolu’nda faaliyet gösteren ve siyasal iktidardan güç alan bir sendika, 18 Mart 2013 tarihinden itibaren valiliklerin uygulanması konusunda gereken idari tedbirleri almakla yükümlü olduğu kılık kıyafet mevzuatının bağlayıcı hükümlerini tanımayacağını ilan etmiştir.
        Onlarca yıldır siyasal bir talep haline getirilmesi nedeniyle ülkede müthiş bir kutuplaşmaya neden olan hassas bir konuyla ilgili olarak ortaya konulacak sorumsuz dayatma girişimine göz yumulması, tüm kamu kurumlarını içine alacak sonu belirsiz bir kaosa neden olacaktır.
        Valiliklerin konuyla ilgili gereken idari tedbirleri almaması durumunda kamu hizmeti sadece türbanla değil, şortla, çarşafla, çember sakalla, sarkık bıyıkla, yırtık pantolonla, sarıkla,  poşuyla, eşofmanla, karın kısmı açık tişörtle de sunulabilecek, böylece başıbozuk bir görüntü ortaya çıkacaktır. 
        Eğitim-İş olarak 81 il valiliğine gönderdiğimiz yazıda, söz konusu sendikanın hukuk dışı girişimine göz yumulması halinde sorumlu il valisinden okul müdürlerine kadar tüm kamu görevlileri aleyhinde ceza davası süreci başlatacağımızı bildirdik. 

MERKEZ YÖNETİM KURULU