Güncel Sendika Haberleri

16 Ocak, 2013

AKP'NİN ÇAĞDAŞ KURUMLARIMIZ ÜZERİNDEKİ BASKISI SÜRÜYOR

 Siyasi iktidar, sağladığı burslarla 18 yıldır onbinlerce kız öğrenciyi okutan, yaptırdığı yurtlar ve okullarla binlerce kişinin yaşamını değiştiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üzerindeki baskı kurma çabasını bu kez Maliye Bakanlığı eliyle yürütmek istemektedir. 
        AKP hükümetinin, kişileri ve kurumları sindirmek için vergi cezası yoluna gitmesi ilk değildir. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, aslında sosyal devletin yapması gereken ve temel görevi olan geri kalmış bölgelerde okul yaptırmak, yoksul çocukları okutmak, gençleri topluma kazandırmak gibi görevleri üstlenerek ülkemizin en saygın kuruluşlarından biri haline gelmiştir. Bağışlarla ayakta duran ve eğitime katkı amacıyla büyük çaba harcayan bir demokratik kitle örgütünün vergi cezası yoluyla sindirilmek istenmesini kınıyoruz. 
        Gerek devlet eliyle, gerekse tarikatlar eliyle yaygınlaştırılan gerici, dinci ve anti-laik eğitime karşı, çağdaş ve laik eğitimin neferlerinden biri olan ÇYDD’nin her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. 
 MERKEZ YÖNETİM KURULU