Güncel Sendika Haberleri

10 Eylül, 2008

BİRLEŞİK KAMU-İŞ’DEN YARSAV’A DESTEK

AKP iktidarı, Anayasa Mahkemesi tarafından “laikliğe karşı eylemlerin odağı olduğu” tescil edilip para cezası alınca yargıya olan saldırısını artırmıştır. Bu bağlamda Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nda siyasi partilerle ilgili olarak görev yapan Yargıtay Savcısı ve YARSAV Başkanı Ömer Faruk EMİNAĞAOĞLU’na karşı yoğun bir propaganda yürütülmekte adeta intikam alınmaktadır.

Yargıyı siyasallaştırarak baskı altına almaya çalışan AKP, yargı bağımsızlığını yok ederek Cumhuriyet’in koruyucusu olan savcılarımızı hedef gösterip yıldırmak istemektedir.  Cumhuriyetin bütün kurum ve kuruluşlarını hedef alan AKP iktidarı, kendi varlığı için tehlike olarak gördüğü yargıyı yıpratmaya çalışmaktadır.

Atatürk Devrimlerinden ve Cumhuriyet’ten yana taraf olan yargı, AB ve ABD emperyalist güçlerinden destek, tarikat ve cemaat liderlerinden icazet alan AKP iktidarı karşısında dimdik ayakta durmasını bilecektir. Türk Ulusu, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin ve onun yargısının yanındadır.

BİRLEŞİK KAMU - İŞ olarak sonuna kadar bağımsız Türk yargısının yanındayız. Yargı bağımsızlığının ülkemiz için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Adalet herkese gereklidir. Bunu hiç unutmaması gerekenlerin başında da yargıdan intikam alma peşinde olan AKP yöneticileri gelmektedir. Artık iplikleri pazara çıkmıştır. Gün gelecek, talan ve soygun düzeni sona erecek, AKP hem adalete hem halka hesap verecektir.
 
Yüksel ADIBELLİ
Genel Başkan