Güncel Sendika Haberleri

20 Haziran, 2012

CHP'DEN EĞİTİM-İŞ'E ZİYARET

 CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, CHP Sinop Milletvekili Engin Altay ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Genel Başkanımız Veli Demir’i makamında ziyaret etti. 
        Görüşmede, 4+4+4 eğitim sisteminin uygulanmaya başlanmasıyla ortaya çıkacak sorunlar dile getirildi. Çocukların okula başlama yaşının 72 aydan 60 aya indirilmesi ve farklı yaş gruplarındaki çocukların aynı sınıfta eğitim görmesinin sakıncaları ele alınırken, bu çağdaki çocuklar için yeni müfredat programının 2 aylık alelacele bir çalışmayla uygulamaya konmak istenmesi eleştirildi. 
        4+4+4 eğitim sistemine karşı ortaklaşa yürütülecek mücadelenin büyük önem taşıdığı, farklılıkları bir kenara bırakarak bir araya gelmenin ülkemiz için, eğitim ve bilim için gerekliliği belirtildi. 
        Son zamanlarda bilimsel ve laik eğitime yapılan saldırılarda artış yaşandığının dile getirildiği görüşmede, Atatürkçü ve laik eğitimden uzaklaşıldığının da altı çizildi. 
        Sendikamızın 4+4+4 eğitim sistemine karşı yürüttüğü mücadelenin önemi vurgulandı, önümüzdeki süreçte de sendikamızın öğretmen ve velileri bilgilendirici çalışmalarına devam edeceği belirtildi.