Güncel Sendika Haberleri

10 Ekim, 2018

GENEL BAŞKANIMIZ İZMİR VE AYDIN’DA ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİ

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, örgütlenme çalışmaları kapsamında İzmir ve Aydın’dan temaslarda bulundu.

Yıldırım, İzmir 2 No’lu Şubemizde gerçekleştirilen ve İzmir 3 No’lu Şubemizin de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü nedeniyle Kemalpaşa İlçe Temsilciliğimizin etkinliğine katılan Yıldırım daha sonra Foça İlçe Temsilciliğimizin düzenlediği kahvaltıda üyelerimizle biraraya geldi.  Yıldırım’a, İzmir 3 No’lu Şube Başkanı Hüseyin Çalışkan ve Şube yöneticileri, Aliağa İlçe Temsilcilik Başkanı Mustafa Gök ve Kınık İlçe Temsilcilik Başkanı Özer Şahay eşlik etti.

İzmir’den Aydın’a geçen Yıldırım, okul ziyaretleri gerçekleştirdi, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakçan’ı ziyaret etti. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşker’le de biraraya gelen Yıldırım, görüşmede sendikamızın ilkeleri ve eğitimin içinde bulunduğu sıkıntılardan bahsederken, sendikamızın eğitime bakış açısı, sorunlara çözüm yolları konusundaki yaklaşımlarımızı dile getirdi.

Aydın ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü de ziyaret eden Yıldırım, Aydın’ın en büyük çevre sorunu haline gelen jeotermal enerji kuyuları ile ilgili direniş gösteren Kızılcaköy halkına destek olmak için birçok Eğitim-İş üyesi öğretmen ve  Birleşik Kamu-İş bileşenleri  başkan ve üyeleri ile birlikte direniş çadırını ziyaret etti.

Yıldırım’a ziyaretlerinde Aydın Şube Başkanımız Remzi Çomakçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Birleşik Kamu-İş Aydın Temsilcisi Yener Bozkurt, Aydın Şube Denetleme Kurulu Başkanı Hasan Seçkin, Nazilli İlçe Temsilcilik Başkanı Abdullah İçöz ve Yönetim Kurulu Üyesi Servet Küpeli ve önceki dönem Genel Eğitim Sekreterimiz Şaban Özdemir eşlik etti.