Güncel Sendika Haberleri

06 Mayıs, 2013

KIRIKKALE TEMSİLCİLİĞİMİZ TÖRENLE AÇILDI

 

Türkiye genelinde örgütlenme çalışmalarına hız kesmeden devam eden sendikamızın, Kırıkkale İl Temsilciliği hafta sonu düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine Genel Başkanımız Veli Demir, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Osman Kandemir, Kırıkkale İl Temsilcilik Yönetim Kurulu, Antalya Şube Başkanımız Mehmet Balık, Denizli Şube Başkanımız Kadem Özbay, Ordu Şube Başkanımız Hikmet Pala, Çankırı İl Temsilcilik Başkanımız Hasan Çubukçuoğlu ile CHP İl Başkanı Ziya Kavlak katıldı.

Törende bir konuşma yapan Genel Başkanımız Veli Demir, Eğitim-İş’in Türkiye genelinde 74 ilde örgütlendiğini belirtti ve şöyle konuştu:

“Eğitim-İş, sınıf ve kitle sendikacılığına inanan, Atatürk İlke ve Devrimlerine yürekten bağlı, adalet, özgürlük, barış gibi evrensel değerleri kendine ilke edinmiş, çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, parasız ve ulusal eğitimi savunan sınıf ve kitle örgütüdür. Sınıfsal duruşu gereği, etnik köken, dinsel inanç, siyasi görüş ayrımı yapmaksızın bütün eğitim çalışanlarını bir potada eriten yegâne sınıf örgütüdür.”

Kırıkkale İl Temsilcilik Başkanımız Gökhan Güner ise 17 Ekim 2005 tarihinde yeniden kurulan Eğitim-İş’in, 8 yıllık süre içerisinde önemli bir aşama kaydederek yurt genelinde yaygın bir şekilde örgütlenmeyi başardığını vurguladı. Güner, “Eğitim-İş, ‘Ülkesi olmayanın sendikası da olmaz’ ilkesini kendisine şiar edinen, demokratik, antiemperyalist, tam bağımsızlıkçı, halktan yana, toplu sözleşmeli ve grevli sendikal yaşamı hedefleyen mücadeleci bir örgüttür” dedi.

Konuşmaların ardından Genel Başkanımız Veli Demir, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Osman Kandemir, Gökhan Güner ve CHP İl Başkanı Ziya Kavlak,  açılış kurdelesini kestiler.

Açılış töreninin ardından Demir ve beraberindeki heyet, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Çetin'i makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Kırıkkale'de faaliyet gösteren yerel gazeteler hakkında bilgi alan Demir, Anadolu basınının önemini vurguladı.