Güncel Sendika Haberleri

14 Mart, 2012

MYK ÜYELERİMİZİN ORTAK EYLEM ÇAĞRISI KAPSAMINDAKİ GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR

MYK ÜYELERİMİZİN ORTAK EYLEM ÇAĞRISI KAPSAMINDAKİ GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR

AKP’li grup başkan vekilleri tarafından 03.02.2012 tarihinde TBMM Başkanlığı’na sunulan 4+4+4 Kesintili Zorunlu Eğitim Yasa Teklifinin 11 Mart 2012 tarihine kadar ilk 6 maddesi görüşülmüş, 11 Mart 2012 Pazar günü ise kalan yirmi madde, AKP milletvekillerinin barikatı ve uyguladıkları şiddet sonucunda tarihte eşine az rastlanır bir oylamayla 30 dakika gibi kısa bir sürede kabul edilmiştir. Yaşamsal öneme sahip olan yasa teklifi yangından mal kaçırır gibi komisyondan geçirilmiştir.

Bu  gelişme üzerine Eğitim-İş Sendikası olarak; 4+4+4 Kesintili Zorunlu Eğitim Yasa Teklifi’nin TBMM’de görüşüleceği gün üretimden gelen güçlerimizi kullanarak iş bırakılmasını, ortak eylem yaparak demokratik tepkinin daha güçlü ve etkili bir şekilde verilmesi için eğitim sendikaları başta olmak üzere tüm demokratik kitle örgütlerini, siyasi partileri ve halkımızı ortak eylem yapmaya davet ettik.

Merkez Yönetim Kurulumuz ortak eylem çağrımız kapsamında CHP Genel Başkanı sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ile TBMM’de bir görüşme yapmıştır. Sayın genel başkan bu görüşme sonucunda yapılacak eyleme her türlü desteği vereceklerini ifade etmiştir.