Güncel Sendika Haberleri

10 Ekim, 2012

OKULLARIMIZI HEDEF ALAN TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Bölücü terör örgütü elebaşısının Suriye’den kaçmak zorunda kaldığı 9 Ekim’in yıldönümünde, terör örgütü mensupları Diyarbakır, Hakkari ve Şırnak’ta 10 okulu ateşe verdi, 3 öğrenci ve 2 öğretmen yaralandı. Eğitim-İş olarak, yaralanan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize acil şifalar diliyor, gerçekleştirilen bu eylemleri şiddetle kınıyoruz.

Terör örgütü, bölgedeki eğitim-öğretimi kesintiye uğratmak için giriştiği faaliyetleri son dönemlerde iyice arttırmıştır. Bölgede güçlenmek, okullara hakim olmak ve öğrencileri yönlendirebilmek için, daha önce öğretmenleri kaçıran terör örgütü, şimdi de okullara saldırarak öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin can güvenliğini tehdit etmektedir.

Ama asıl üzücü olan siyasal iktidarın okullara kadar inen bu terör olayları karşısındaki sessizliği ve teslimiyetçi tavrıdır. Öğrencilerimizin ve ülkemizin her tarafında, eğitimin ışığı ve aydınlığını taşıyan öğretmenlerimizin korunması, devletin başlıca görevi olmalıdır. Onların terörün hedefi olması asla kabul edilemez. 

Unutulmamalıdır ki, öğretmenlerimiz ve ülkemizin geleceği çocuklarımız şiddete maruz kaldıkça, bu ülkenin yarınlara yürümesi mümkün olmayacaktır.

MERKEZ YÖNETİM KURULU