Güncel Sendika Haberleri

21 Ağustos, 2012

TERÖR KANA DOYMUYOR

 

 Gaziantep’te bir karakol önünde bombalı bir aracın patlaması sonucu, dokuz yurttaşımızın hayatını kaybettiği, 69 yurttaşımızın da yaralandığı resmi ağızlar tarafında açıklanmış bulunmaktadır.

        Bu olayla birlikte terörü masumlaştırmaya ve meşrulaştırmaya yönelik hiçbir gerekçenin haklı olamayacağı bir kez daha anlaşılmış oldu.

        Yine bu olay günlerdir kamuoyuna yandaşları aracılığı ile sözde masum mesajlar veren terör örgütünün, kontrol edilemez bir güce dönüştüğünü de ortaya çıkarmış oldu.

        AKP Hükümeti’nin ve Dış İşleri Bakanı Davutoğlu’nun ayakları yere basmayan, kararsız ve iradesiz dış politikaları sonucu, Kuzey Irak’ta ve Suriye’de yaşanan gelişmeler, terör örgütüne kanlı eylemlerini gerçekleştirmek için cesaret vermiştir. Sivil korunmasız vatandaşlarımıza yönelen emperyalizmin tetikçisi terör örgütü, Suriye’deki gibi bir iç savaşın Türkiye’de de yaşandığı izlenimini dünyaya vermek istemektedir.

        Bugün ulusumuzun birliği ve ulusal bütünlüğümüz çok ciddi bir tehdit altındadır. Ulusumuz bir iç çatışmaya doğru sürüklenmekte; emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan terör örgütü hedeflerini, neredeyse iktidar eliyle hayata geçirmeye çalışmaktadır. Amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ortadan kaldırmak, ulusal kimliğimizi silmek, yurt ve ulus bütünlüğümüzü bölerek kardeş kavgası yaratmak olan terör örgütü bizden teslim olmamızı, boyun eğmemizi istemektedir. Türk ulusu bu oyuna asla düşmeyecektir.

        Siyasal iktidar, terörün çözümünde, ABD ve AB güdümlü çözümlerden medet ummak yerine, ulusal politikalar üretmeli ve bunların sürekliliğini sağlamalıdır. TBMM, bir an önce toplanıp, teröre karşı uygulanacak milli politikayı belirlemelidir.

        Unutulmasın ki, teröre destek veren ve göz yumanlar, en az uygulayıcıları kadar suçludur. Ülkemizi yönetenleri, gelişmeler karşısında ödünsüz ve net bir duruş sergilemeye; bu alçakça saldırıları düzenleyenlere cesaret vermekten sakınmaya davet ediyoruz.

        Ulusal Kurtuluş mücadelesinin ilk başladığı, emperyalizme ilk tokadın atıldığı yerlerden birisi olan Gaziantep'te provokasyonlara gelmeden, Ulu önder Atatürk'ün Türkiye ve Ulus tanımına bağlı kalarak kardeşliği savunmak emperyalist destekli terörün oyununu bozacak en iyi duruş olacaktır.

        Eğitim-İş olarak, terörü bir kez daha lanetliyor ve kınıyor; hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acılı ailelerine, ulusumuza sabır ve başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

 MERKEZ YÖNETİM KURULU