Güncel Sendika Haberleri

19 Haziran, 2012

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

 Hakkari’nin Dağlıca kesiminde, teröristlerle çıkan çatışmada 8 askerimizin şehit olması, 16 askerimizin yaralanması tüm ulusumuz gibi bizleri de yasa boğmuştur.
        Terörü kendilerine araç edinenler, siyasal iktidarın ödün veren tavrından güç alarak, ırkçı ve bölücü açılımlarını kan dökerek gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Bütün bunlar olurken siyasal iktidarın boş sözleri, terörü ortadan kaldırmaya yönelik adımları atıp atmadığı konusundaki şüphelerimizi artırmaktadır.
        Bugün ulusumuzun birliği ve ulusal bütünlüğümüz çok ciddi bir tehdit altındadır. Ulusumuz bir iç çatışmaya doğru sürüklenmekte; emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan terör örgütü hedeflerini, neredeyse iktidar eliyle hayata geçirmeye çalışmaktadır. Amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ortadan kaldırmak, ulusal kimliğimizi silmek, yurt ve ulus bütünlüğümüzü bölerek kardeş kavgası yaratmak olan terör örgütü bizden teslim olmamızı, boyun eğmemizi istemektedir. Türk ulusu bu oyuna asla düşmeyecektir.
        Siyasal iktidar, terörün çözümünde, ABD ve AB güdümlü çözümlerden medet ummak yerine, ulusal politikalar üretmeli ve bunların sürekliliğini sağlamalıdır. Unutulmasın ki, teröre destek veren ve göz yumanlar, en az uygulayıcıları kadar suçludur. Ülkemizi yönetenleri, gelişmeler karşısında ödünsüz ve net bir duruş sergilemeye; bu alçakça saldırıları düzenleyenlere cesaret vermekten sakınmaya davet ediyoruz.
        Eğitim-İş olarak; terörü bir kez daha lanetliyor ve kınıyor; şehitlerimize rahmet, acılı ailelerine, ulusumuza sabır ve başsağlığı, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyoruz. 

 Veli DEMİR

Genel Başkan