Güncel Sendika Haberleri

05 Nisan, 2012

YENİ ŞUBELERLE ÇIĞ GİBİ BÜYÜYORUZ

 

Çanakkale’den Sonra Burdur Temsilciliğimiz de Şube Oldu

TÖS’ ün, TÖB-DER’ in emek mücadelesi anlayışı ve ulusal duruşuyla hareket eden sendikamızın, sorunlara yönelik talep ve önerilerini, alanlarda ifade etme konusundaki kararlılığı, sendikamızın büyümesinde önemli rol oynamıştır. 3.Olağan Genel Kurulumuzdan sonra 15 Ağustos eylemimiz başta olma üzere, 4 Şubat Samsun-Ankara yürüyüşümüz, arkasından gelen 4+4+4 gerici, bölücü ve ırkçı eğitim sistemine karşı yürüttüğümüz devrimci eylemlerle ülkemizin sendikal gündemine damgasını vuran Eğitim İş, en sade üyemizden başkanlarımıza kadar bütün arkadaşlarımızın özverili çalışmaları sonucunda, eğitim çalışanlarının takdirini kazanarak üye sayısını hızla artırmaya devam etmektedir. 

Yurtseverlere, sınıf mücadelesi veren aydınlara ve kurumlara karşı kapanların kurulduğu bir dönemde, yılmadan mücadele hırsını ortaya koyan, sendikacılık derdi olan tüm örgütümüzü en içten duygularla kutluyoruz.

 Yeni üyelerimizin katılımıyla şube sayımız da artıyor. Çanakkale’den sonra Burdur Temsilciliğimiz de şube yeter sayısına ulaşarak emek mücadelesinde sendikamıza yeni bir heyecan ve güç kazandırmıştır. Burdur’un şube yeter sayısına ulaşmasında gösterdikleri çabadan dolayı başta il başkanımız olmak üzere tüm yönetimimize ve üyelerimize teşekkür ediyoruz. Şube olmaya hızla yaklaşan ve aynı heyecanı yaşama konusunda başarıyla çalışmalarını yürüten  Zonguldak, Ordu, Muğla, Eskişehir, Kırklareli, Niğde temsilciliklerimize ve diğer temsilciliklerimize de başarılar diliyoruz. 

Sendikamıza yeni katılan üyelerimizden de aldığımız güçle, daha önce olduğu gibi, bundan sonra da hem Cumhuriyet Devriminin kazanımlarını sahiplenmeye ve yüceltmeye; hem de sınıfsal haklarımızı geliştirerek, kazanımlarımızı her türlü sömürüye ve saldırıya karşı savunmaya devam edeceğiz. 

 Burdur Temsilciliğimizin şube olmanın verdiği bilinçle, almış olduğu ağır sorumluluk ve görevi hakkıyla yerine getireceğine inanıyor, sendikamızın kuruluşundan bu yana Eğitim-İş’e emek veren, katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. 

Eğitim çalışanlarının yegane temsilcisi Eğitim-İş; yolun açık olsun… 

 Merkez Yönetim Kurulu