Güncel Sendika Haberleri

19 Nisan, 2012

ZONGULDAK VE ORDU TEMSİLCİLİKLERİMİZ ŞUBE OLDU

ZONGULDAK VE ORDU TEMSİLCİLİKLERİMİZ ŞUBE OLDU

Eğitim-İş’in sorunlara yönelik talep ve önerilerini, alanlarda ifade etme konusundaki kararlılığı, sendikamızın büyümesinde önemli rol oynamaktadır.  2011 yılı 15 Ağustos eylemimiz başta olmak üzere,4-7 Şubat 2012 Samsun-Ankara yürüyüşümüz, arkasından gelen “4+4+4 gerici, bölücü ve ırkçı eğitim” sistemine karşı yürüttüğümüz devrimci eylemlerle ülkemizin sendikal gündemine damgasını vuran Eğitim-İş, en sade üyemizden başkanlarımıza kadar bütün arkadaşlarımızın özverili çalışmaları sonucunda, eğitim çalışanlarının güvenini kazanarak üye sayısını hızla artırmaya devam etmektedir.

Ülkemizdeki yurtseverlere, sınıf mücadelesi veren aydınlara ve kurumlara karşı kapanların kurulduğu bir dönemde, yılmadan mücadele eden, sendikacılık derdi olan tüm örgütümüzü, en içten duygularla kutluyoruz.

Yeni üyelerimizin katılımıyla şube sayımız da hızla artıyor. Çanakkale, Burdur derken şimdi de Zonguldak ile Ordu Temsilciliklerimiz şube yeter sayısına ulaşarak, emek mücadelesinde sendikamıza yeni bir heyecan ve güç kazandırmışlardır. Zonguldak ve Ordu Temsilciliklerimizin şube yeter sayısına ulaşmasında gösterdikleri çabadan dolayı, başta il başkanlarımız olmak üzere tüm yönetimlerimize ve üyelerimize teşekkür ediyoruz. Şube olmaya hızla yaklaşan ve aynı heyecanı yaşama konusunda başarıyla çalışmalarını yürüten, Muğla, Eskişehir, Kırklareli, Niğde temsilciliklerimize ve diğer temsilciliklerimize de başarılar diliyoruz.

Eğitim-İş olarak, yeni şubelerimizden de aldığımız güçle, daha önce olduğu gibi, bundan sonra da hem Cumhuriyet Devriminin kazanımlarını sahiplenmeye ve yüceltmeye; hem de sınıfsal haklarımızı geliştirerek, kazanımlarımızı her türlü sömürüye ve saldırıya karşı savunmaya devam edeceğiz.

 Zonguldak ve Ordu Temsilciliğimizin, şube olmanın verdiği bilinçle, almış olduğu ağır sorumluluk ve görevi hakkıyla yerine getireceğine inanıyor, sendikamızın kuruluşundan bu yana Eğitim-İş’e emek veren, katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz.

Eğitim çalışanlarının yegâne temsilcisi Eğitim-İş; yolun açık olsun…

Merkez Yönetim Kurulu