Güncel Şube Haberleri

25 Aralık, 2017

Edirne Şubemiz Atatürk`ün Edirne`ye Gelişinin Yıl dönümü Etkinliği Düzenledi

Eğitim-İş Edirne Şubesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 87’nci yıl dönümünde kendisini anlamak ve anlatmak için ‘Safa Geldin Ulu Gazi’ sloganıyla etkinlik düzenledi. Devecihan Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe Eğitim-İş Şubesi yönetiminin yanı sıra birçok davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programdan önce Sanatın Yedi Rengi Derneği (SAYRED) ve Eğitim-İş Edirne Şubesi katkılarıyla Atatürk’ün anı ve fotoğraflarından oluşan sergi düzenlendi.

Etkinlikte açılış konuşmasını üstlenen Eğitim-İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar, Atatürk’ün Edirne’ye gelişiyle Edirnelilerin şereflendirildiğini, bu nedenle de 21 Aralık tarihinin önemli olduğunu vurgulayarak, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 87’nci yıl dönümü sebebiyle Eğitim-İş Şubemizin hazırlamış olduğu program için buradayız. Bu gece burada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak, anlatmak için toplandık. Biliyoruz ki O’nu anlatmak öyle kolay değil. Fakat bir gerçek var ki 21 Aralık tarihi Edirne ve Edirneliler için ayrı bir önem taşır. Bizlere ayrı bir heyecan yaşatır. Çünkü Ata’mızın hepimizi şereflendirdiği tarihtir. Bu nedenle biz de gecenin daha anlamlı olması için böyle bir etkinlik düzenlemek istedik” diye konuştu.

Programda daha sonra Tarih Öğretmeni ve Yazar Yılmaz Kahrıman tarafından Atatürk’ün anıları anlatıldı. Şiir dinletisi ve müziklerle devam eden etkinlikte Atatürk’ün sevdiği şarkıları Müzik Öğretmeni Bülent Örs seslendirdi.