Güncel Şube Haberleri

17 Haziran, 2017

ŞEHİT ÖĞRETMEN AYBÜKE YALÇIN EDREMİT’TE ANILDI

Eğitim-İş Edremit Temsilciliği öncülüğünde, ilk ve orta ve lise öğrenimini tamamladığı Edremit ilçesinin Cumhuriyet Meydanında düzenlenen anma törenine, Yalçın'ın meslektaşları, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Eğitim-İş Edremit Temsilcisi Feride Güçlü, burada yaptığı konuşmada, henüz 23 yaşında bir fidan olan Yalçın'ın şehadetinin ulusun vicdanında derin bir yara açtığını söyledi.

Güçlü, şehit öğretmeni rahmetle andığını ifade ederek, "PKK'yı ve onun ipini tutan emperyalizmi alt etmenin yolu, onlardan korkmadığımızı, kararlı olduğumuzu göstermek olacaktır. 'Hepimiz Aybüke'yiz' demek yetmez. Bunu göstermek zorundayız. Terörün ve onu milletimize karşı kullanan emperyalizmin karşısında birleşmek zorundayız." diye konuştu.

Güçlü, şöyle devam etti: 

"Şehit olan evlatlarımızı rahmetle anıyoruz. Unutulmasın ki bu ülke sahipsiz değildir. Bu ülkenin öğretmenleri, yurdun her yerinde görev yapmaya devam edecektir. Öğretmenler için şimdi ayağa kalkma vaktidir. Türk ulusu, bu hain terör örgütünden şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın hesabını soracaktır. Şehit öğretmen için Türk bayraklarımızla, Atatürk posterlerimizle meşalelerimizle bölücülüğün, gericiliğin, karanlığın üzerine yürüme vaktidir. Eli kanlı terör örgütlerine ve onların hamilerine verilecek en büyük cevap tam bağımsız Türkiye çizgisinde beraber olmaktır."