Güncel Şube Haberleri

21 Nisan, 2015

Sendikal Akademi Eğitim-İş Zonguldak Şubede

Eğitim-İş Zonguldak Şubesi Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz'ın katılımıyla eğitim çalışmasını Zonguldak Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi.

Şube başkanı Metin Kahveci, eğitim çalışmasını açış konuşmasında Eğitim-iş'in varlığına bugün her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirterek şöyle devam etti: "Ülkemiz bugün kritik bir eşikten geçmektedir. Siyasal iktidar emekçi kesimler üzerinde baskıyı artırırken bir taraftan da ülkeyi kaosa sürüklemektedir. Ülkenin bölünmez bütünlüğü tehlikededir. Biz Eğitim-İş'liler olarak hem bir sınıf mücadelesi veriyoruz ve hem de yurdumuza sahip çıkıyoruz. Eğitim çalışmalarımızı da işte bu bilinci pekiştirmek ve kadrolarımızın direncini artırmak amacıyla gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda Genel Merkez'den gelen Eğitim Sekreterimiz Sayın Önder Yılmaz'a aramızda olduğu için teşekkür ediyoruz."

Önder Yılmaz eğitim çalışmasının başlangıcında yaptığı konuşmada 6-7 Eylül'de göreve geldiklerini ve o tarihten bu yana Eğitim-iş örgütlerinde Sendikal Akademi eğitim çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirterek şöyle devam etti: "Sendika içi eğitimler, kuşkusuz bir örgütün ortak dil oluşturmasının en önemli koşuludur. Bu amaçla göreve geldiğimiz Genel Kurul'da örgütümüze verdiğimiz söz üzerine şubelerimizde eğitim çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Eğitim-iş küllerinden var olmuş bir sendikal örgütlülüktür ve sınıf mücadelesinin vazgeçilmez aracıdır. Bizler Cumhuriyetin Eğitim Sistemine sahip çıkan, Laik-Bilimsel-Parasız-Kamusal eğitimden yana eğitim emekçileri olarak aynı zamanda ülkemizin demokratik ve özgür bir ülke olması için de mücadele ediyoruz."

Önder Yılmaz, katılımcılara "Cumhuriyetin Eğitim Devrimi, Türkiye Öğretmen Örgütlenmesi, Eğitim-İş'in Eğitim Sistemine Bakış Açısı, Sendikal İletişim, Grup dinamiği, İkna Teknikleri, Psikolojik Savaş, Manipülasyon, Dezenformasyon" konularında bilgi verdi.

Eğitim çalışmasına Zonguldak Şube Yönetim Kurulu, Kilimli, Kozlu, Çaycuma ve Ereğli Temsilcilikleri ile iş yeri temcilcilerinin yanı sıra Birleşik Kamu-İş Konfederasyon bileşenlerinden Enerji-iş ve Tüm Yerel Sen temsilcileri de katıldı.

Eğitim çalışmasından sonra Şube Başkanı Metin Kahveci, Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz'a Zonguldak şehrinin sembolü olan madenci heykeli hediye etti.