Güncel Şube Haberleri

14 Nisan, 2015

Sendikal Eğitim Akademisi Edirne ve Kırklareli Şubelerinde

Genel Eğitim Sekreterliği koordinasyonunda Sendikal Eğitim çalışmaları geçtiğimiz hafta sonu Trakya bölgesinde gerçekleştirildi. 11 Nisan'da Edirne Şubesinde gerçekleştirilen eğitim çalışmaları 12 Nisan'da Kırklareli'de yapılan çalışmalarla son buldu.

                Edirne Ticaret ve Sanayi Odası salonunda 11 Nisan sabahı başlayan eğitim çalışmalarına yerel basının ilgisi de büyük oldu. Edirne Tv ve diğer yerel gazetelere de eğitim çalışmasıyla ilgili bilgi verilirken Türkiye'de son zamanlarda gerçekleşen eğitim sistemine yönelik saldırılar hakkında ayrıntılar aktarıldı. Birleşik Kamu-İş Konfedererasyonu üyesi Engin Çoğal da basına 1 Mayıs süreciyle ilgili bilgilendirmede bulundu. Eğitim çalışmalarına Edirne Şube Eski Başkanı ve Eğitim-iş Genel Mali Sekreteri Nazım Kırcı da eşlik etti.

                11 Nisan'da Edirne'de, 12 Nisan Pazar günü de Kırklareli'de devam eden eğitim çalışmalarında Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz ve Genel Örgütlenme Sekreteri Hikmet Pala sendikamızın eğitim sistemine bakış açısı, tarihsel temelleri, Cumhuriyetin eğitim devrimi, Türkiye öğretmen örgütlenmesi, sendikal iletişim konularında katılımcılara bilgi verdi.

                Eğitimlerde ayrıca Eğitim-İş'in örgütlenme anlayışı, sendikal konumu, işyeri örgütlenmeleri ve iş yeri temsilcilerinin görevleri üzerinde duruldu.