Güncel Sendika Haberleri

26 Kasım, 2018

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADIK

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle tüm şube ve temsilciliklerimizde, üyelerimizin de geniş katılımıyla etkinlikler gerçekleştirildi.

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Tekirdağ Şubemizin Öğretmenler Günü etkinliğine katıldı ardından İstanbul’a geçerek Tele 1 kanalında yayınlanan Forum Hafta Sonu programında, eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve eğitim çalışanlarının sorunlarına dikkat çekti.

Genel Sekreterimiz Ebru Sungar ve Genel Basın Yayın Sekreterimiz Yakup Tekin Efe, Balıkesir Şubemizin 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda gerçekleştirdiği basın açıklamasına katıldı. Sungar, burada öğretmenlerin yaşadığı sorunları dile getirerek, Eğitim-İş’in taleplerini sıraladı. “Bugün Türkiye’de öğretmenlerin hak ettiği ilgi ve değeri gördüğünü, taleplerinin karşılandığı söylemek mümkün değildir” diyen Sungar’a açıklama sonrasında Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından Atatürk çiçeği verildi.

Edremit İlçe Temsilciliğimizin, Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde düzenlediği “Öğretmenimden Sanat İzleri” isimli karma resim sergisinin açılışına ise Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Genel Sekreterimiz Ebru Sungar ve Genel Basın Yayın Sekreterimiz Yakup Tekin Efe katıldı. Serginin açılışını Orhan Yıldırım, önceki dönem Genel Başkanlarımızdan Yüksel Adıbelli ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka yaptı.

Daha sonra Burhaniye ve Ayvalık İlçe Temsilciliklerimizin etkinliklerine katılım sağlandı. Ayvalık ve Burhaniye’de emekli öğretmenlerimize plaket verildi. Tüm etkinliklere Balıkesir Şube Başkanı Mustafa Demiralp, Edremit İlçe Temsilcilik Başkanı Feride Güçlü, Burhaniye İlçe Temsilcilik Başkanı Celal Ağaç, Ayvalık İlçe Temsilcilik Başkanı Nahil Filiz ve Bandırma İlçe Temsilcilik Başkanı Kadir Taylan da katıldı.

Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Kara Ankara’da, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Bilal Şener Ankara ve Akhisar’da, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreterimiz Maksut Balmuk Tokat’ta gerçekleştirilen etkinliklere katıldı.