Güncel Sendika Haberleri

22 Aralık, 2008

4. BÖLGE ÖRGÜTLENME TOPLANTISI SAMSUN’DA GERÇEKLESTI

4. BÖLGE ÖRGÜTLENME TOPLANTISI SAMSUN’DA GERÇEKLESTI

 

Örgütlenme amaçli bölge toplantilarindan dördüncüsü 22 Kasim 2008 Cumartesi günü Genel Merkezden Genel Örgütlenme Sekreteri Mustafa KARAÇIZMELI ve Genel Basin Yayin ve Uluslararasi Iliskiler Sekreteri Onur GÜNDÜZ Samsun-Sinop-Amasya-Çorum-Tokat ve bu illerin ilçelerinin Temsilcilerinin katilimiyla Samsun’da gerçeklestirildi.

Toplanti öncesinde bölgeye gelen MYK üyeleri Samsun merkezde ve Bafra, Çarsamba, Kavak, Salipazari, Vezirköprü ilçelerinde kurum ve okul ziyaretlerinde bulundular. 21 Kasim 2008 Cuma günü Samsun Sube Binasinda bir basin açiklamasina katildilar.

22 Kasim 2008 Cumartesi günü Petrol Is Sendikasi Salonunda genis bir katilimla gerçeklesen bölge toplantisinda, bölgenin egitim ve egitim çalisanlarinin sorunlari masaya yatirildi, çözüm önerileri arandi.

Örgütlenme çalismalari çerçevesinde 11 Bölgede gerçeklestirilecek toplantilarda ortaya çikan görüs ve önerilerin ileriki tarihlerde bir rapora dönüstürülecegi basin araciligiyla kamuoyuyla ve örgütle paylasilacagi belirtildi.

Bir sonraki bölge toplantisinin 29 Kasim 2008 Cumartesi günü Ankara-Bartin-Zonguldak-Karabük-Eskisehir-Kayseri-Kirsehir-Kirikkale-Yozgat-Çankiri-Kastamonu ve bu illerin ilçelerinin katilimiyla Ankara’da düzenlenecegi belirtildi.