Güncel Sendika Haberleri

10 Kasım, 2018

ATAMIZI SEVGİ, SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde Zafer Anıtı önünde düzenlenen törenle andık.

Sıhhiye Zafer Anıtı önünde Saat 8.30’da başlayan törene sendikamız Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Genel Sekreterimiz Ebru Sungar, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Kara, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Bilal Şener, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreterimiz Maksut Balmuk, Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun ve Birleşik Kamu-İş’e bağlı sendikaların MYK üyeleri, şube yöneticileri ile çok sayıda üye katıldı.

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım sendikamız adına, Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık ise konfederasyonumuz adına Zafer Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunda bulundu, tüm yurtta o an hayat durdu. İstiklal Marşı okunmasının ardından tören son buldu.