Güncel Sendika Haberleri

14 Mayıs, 2013

BÜYÜK USTALARI ŞİİRLERİYLE ANDIK

Sendikamız üyesi öğretmenlerin emekleriyle Bursa Şube Eğitim sekreteri Ferat Karayel'in önderliğinde hazırlanan “Şiir Dinletisi” 11 Mayıs Cumartesi günü Bursa Nilüfer ilçesindeki Nazım Hikmet Kültürevi'nde sahnelendi.

Nazım Hikmet Kültür Evi'nin tamamını dolduran izleyiciler, Ferat Karayel, Etem Aykaç, Bihter Aykaç, Özkan Rona, Nurgül Çetinkaya ve Selda Yurtal Erdeveci'nin seslendirdiği birbirinden güzel şiirler ve ezgilerle muhteşem bir sanat gecesi yaşadılar. Ferat Karayel'in yönetiminde bir araya gelen üyelerimiz, Nazım Hikmet'ten Uğur Mumcu'ya, Attila İlhan'dan Ahmed Arif'e unutulmaz şiirleri, türküler eşliğinde seslendirdiler.

Genel Başkanımız Veli Demir yaptığı konuşmada emeği geçen herkese teşekkür etti. Nazım Hikmet'in hayatında Bursa'nın çok önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Demir, onun şiirlerini okumakla devrimci şairin anısını canlı tutmanın büyük önem taşıdığını söyledi. Demir, “Sanatın, sanatçının yok sayıldığı, cezalandırıldığı, sanat içerikli ders saatlerinin bilinçli olarak azaltıldığı bir dönemde, Bursa Şubemizin sanat ve edebiyat içerikli bu etkinliği daha da anlam kazanmaktadır” dedi.

Bursa Şube Başkanı Cengiz Günal ise Eğitim-İş'in kurulduğu günden bu yana sanatsal faaliyetlerde rol aldığını bundan sonra da üyelerinin desteğiyle bu tür etkinliklerde Eğitim-İş'in her zaman önder olacağını belirtti.

Şiir dinletisine, Genel Sekreterimiz Şenol Eyüboğlu, Genel Mali Sekreterimiz Dilek Yurdugül, Genel Özlük Hukuk Sekreterimiz Ömer Arslan, Eskişehir Şube Başkanımız Ebru Sungar, CHP İl Başkanı Metin Çelik, DSP İl Başkanı Necmettin Şengül ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.