Güncel Sendika Haberleri

09 Temmuz, 2013

DİZ ÇÖKMEYECEĞİZ, BOYUN EĞMEYECEĞİZ !

Bu akşam üzeri İstanbul’da Gezi Parkı için demokratik ve meşru protesto haklarını kullanan on binlerce yurttaşımıza polis yine o hukuk ve insanlık dışı yöntemlerle saldırmış, biri ağır olmak üzere onlarca yurttaşımız yaralanmış ve ardından Eğitim İş İstanbul 1 Nolu Şube Basın Yayın Sekreterimiz Sevil KAHRAMAN  ile birlikte birçok demokratik kitle örgütü ve siyasi parti yöneticileri gözaltına alınmıştır.

Polis, bu hukuk ve insanlık dışı saldırıları bizzat Başbakan’dan cesaret alarak yapmaktadır. Yurt geneline yayılarak devam eden demokratik tepkilerini gösterenlere yapılan saldırılar hukuka,demokrasiye ve insanlığa yapılan saldırılardır.Polisin saldırıları yetmemiş, polis destekli eli satırlı, sopalı yaratıklar kadınlara saldırmış ama gözaltına alınan yine en demokratik haklarını kullananlar olmuştur. Bunun adı faşizmdir, bunun adı polis devletidir.

Ancak şu çok iyi bilinmelidir ki bu ülkenin yurtseverleri, devrimcileri, demokratları dün nasıl ülkenin talan edilmesine karşı bedel ödedilerse, boyun eğmedilerse  bugün de ülkemiz ve bölgemiz üzerinde emperyalizmin politikalarına boyun eğmeyecek, demokratik direnme hakkını kararlılıkla sürdürecektir. Diz çökmeyeceğiz, boyun eğmeyeceğiz.

Bugün Sevil KAHRAMAN ve tüm  gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılmalıdır. Şu anda bölge avukatımız ve İstanbul Barosu, arkadaşlarımıza her türlü hukuki desteği vermektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                                                                                                                                     MERKEZ YÖNETİM KURULU