Güncel Sendika Haberleri

25 Eylül, 2011

EMPERYALİST GÜDÜMLÜ TERÖRÜ KINIYORUZ

 

Ayrılıkçı terör örgütü, masum insanları öldürerek, sistemli ve organizeli  vahşetine devam etmektedir. Dün Siirt Pervari’den gelen şehit haberleriyle yüreklerimize gene acı düştü!.. 5 Mehmetçiğimiz daha şehit olmuş, 11 Mehmetçiğimiz de yaralanmış. Ülkemizin ayrılıkçı terör örgütüne karşı 30 yıllık mücadelesinde istenilen noktaya gelinmemesi son derece üzücüdür. Emperyalizm hain planlarının faturasını garip halk çocukları ödemektedir. Bingöl, Diyarbakır,  Tunceli, Ankara derken Siirt Pervari ilçesinde 5 askerimizin katledilmesiyle secim sonrası yaklaşık 60 ı gecen şehit verdik

Sadece son bir haftada meydana gelen olaylar durumun nasıl bir vahamet kazandığını ortaya koymaktadır. Siirt, Ankara ve Eruh’ta yurttaşlarımıza yönelik hain saldırılarda 8 yurttaşımız yaşamını yitirdi, onlarca yurttaşımız da yaralandı. Pervari’deki alçakça saldırıyla birlikte 13 güvenlik görevlimiz şehit oldu. Öğretmenlerimiz de yeniden terör örgütünün hedefi haline geldiler. Şırnak İdil’deki öğretmenevine yönelik Molotoflu saldırıdan sonra, Lice’de de bir öğretmenimiz kaçırılması terörün yeni boyutlar kazandığının önemli göstergesidir.          

Artık olayları takip etmek bile zorlaştı. Kimi medya organları, bu vahim olayları boyutlarını küçülterek sıradan bir asayiş olayı gibi vermeye başladı. Ülkemizin bütünlüğüne, yurttaşlarımızın huzuruna ve güvenlik görevlilerimize yönelik bu saldırılar, magazin olayları kadar bile yer bulamamaya başladı.

Bölücü terör örgütünün ve uzantılarının buldukları cesaret şaşkınlık uyandıracak boyutlara ulaşmıştır. Son gelişmeler de göstermiştir ki,  bölücü terör örgütü ile Hükümet’in bilgisi dâhilinde yapılan gizli pazarlıklar ve bu pazarlıklar sonucunda Hükümet tarafından yasalar açıkça çiğnenerek başlatılan “açılım” süreci bugün gelinen ortamı doğurmuştur.

Hükümet’in bu konuda bir planının olmadığı, hamasi boş sözlerle günü geçirip kamuoyunu oyalamaya çalıştığı, bölücü ve ırkçı terörü önleyici adımlar atamadığı kuşkusu giderek artmaktadır. 

Sayın Başbakan, ülkemizin huzur içerisinde olduğunu düşünüyor olmalı ki mesaisinin önemli bir kısmını uluslararası sorunlara ayırmaktadır. Elbette ki uluslararası konular önemlidir. Ancak kendi içerisinde neredeyse katliam boyutlarına ulaşmış dış destekli bölücü terör tırmanırken uluslararası arenada söz sahibi olmanın ne derece mümkün olduğunu düşünmek gerekmez mi? Bölücü terör örgütünü taşeron olarak kullanan, açık ve örtülü desteklerini esirgemeyen ABD’nin ve kimi Avrupa ülkelerinin emperyalist politikalarının kuyruğuna takılıp çevremizdeki ülkelerin iç sorunlarında taraf olmak, kendi iç sorunlarımızı daha da içinden çıkılmaz hale getirmez mi?

Hükümet’i geri dönülmez noktalara ulaşmadan görevini gerektiği gibi yapmaya çağırıyoruz!

İnanıyoruz ki, Ulusumuz, bağımsızlığına ve bütünlüğüne yönelik bütün bu saldırıları boşa çıkartmasını bilecektir!

Eğitim-İş Genel Merkezi olarak;  şehitlerimize ve yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Tanrı’dan rahmet, ailelerine ve ulusumuza başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Veli DEMİR

Genel Başkan