Güncel Sendika Haberleri

26 Ekim, 2019

GENEL BAŞKANIMIZ SENDİKAL ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA ELAZIĞ, KAHRAMANMARAŞ, OSMANİYE VE MERSİN’DE ZİYARETLERDE BULUNDU

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, sendikal çalışmalar kapsamında Elazığ, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Mersin’de temaslarda bulundu.

Yıldırım, Elazığ İl Temsilcilik Başkanı Hüseyin Selçuk’la biraraya gelerek Elazığ’da eğitimin durumu ve eğitim çalışanlarının sorunlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Buradan Kahramanmaraş’a geçen Yıldırım, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Kara’yla Kahramanmaraş Şubemizi ziyaret etti. Kahramanmaraş Şube Başkanımız Ahmet Kürtül ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle ve şubemizin LGS’ye hazırlık dersleri verdiği öğrencilerle biraraya geldi.

Yıldırım, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Kara’yla birlikte, Osmaniye Şubemizi de ziyaret ederek, Şube Başkanımız Seyit Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kadirli İlçe Temsilcilik Başkanı Kubilay Güvel’in de katılımıyla toplantı yaptı.

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Kara ve Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Şükrü Balun, Mersin Şubemizin Kuruluş Yıldönümü ve Eğitim-İş’in 14. Kuruluş Yıldönümü yemeğine katıldı.

Mersin Şube Başkanımız Hakan Boyar’ın açılış konuşmasını yaptığı yemeğe, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş MYK Üyeleri Hasan Kütük ve Ali Taştan, Mersin CHP Milletvekili Alpay Antmen, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Tarsus Şubemizin Yönetim Kurulu Üyeleri, Anamur, Erdemli ve Mut Temsilciliklerimiz ile demokratik kitle örgütlerinden temsilciler katıldı.