Güncel Sendika Haberleri

12 Ağustos, 2008

İSTANBUL GÜNGÖREN’DEKİ HAİN SALDIRIYI KINIYORUZ

 

Ülke genelinde kargaşa çıkarmaya çalışan, halkımıza ve ülkemize zarar verme çabasında olan karanlık odakların yine iş başında olduklarını görüyoruz.
     Doğrudan halka yönelmiş, yurttaşlarımızın canlarını hedef alan yeni bir korkutma hareketi bir kez daha insanlarımıza ve ülkemize zarar vermeye çalışmıştır. Karanlık odakların bu tür eylemlerinin hiçbir zaman başarıya ulaşamayacağını bir kez daha bildirmek gerekmektedir. 
     Her ne sebeple olursa olsun insanların canına, yurttaşların yaşamlarına, ülkemizin birliğine yönelmiş eylemler kabul edilemez. Yıldırı amaçlı yapılan bu tür eylemler hiçbir biçimde başarıya ulaşamayacaktır. Türk Ulusunun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği, bütünlüğü ve bekasına yönelen bu tür eylemlere karşı halkımız her zaman birliktedir ve birlikte mücadele verecektir. 
     Dün gece yapılan ve 17 kişinin ölümüne, onlarca insanımızın yaralanmasına neden olan hain saldırıyı kınıyoruz. Saldırıyı yapan hainler bilsinler ki halkımız ve ülkemiz böyle terör hareketleriyle zarar görecek kadar zayıf değildir. 
     Saldırıda yaşamlarını yitirenlere Tanrı'dan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifa diliyorum. 
     Ulusumuzun başı sağ olsun. 

Yüksel ADIBELLİ
Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı