Güncel Sendika Haberleri

05 Kasım, 2020

İZMİR’DE DEPREMZEDE ÇOCUKLARIMIZ İÇİN EĞİTİM ÇADIRI KURDUK

Eğitim-İş olarak İzmir’de depremden etkilenen bölgeleri ziyaret ettik, hasarın boyutlarını ve depremin etkilerini yerinde inceledik.

İlk günden itibaren alanda depremzedelerle olan İzmir Şubelerimiz, İzmir halkı ve üyelerimizle dayanışma içinde çalışmalarına devam ediyor. İzmir 3 No’lu Şubemiz, Bayraklı Temsilciliğimizin eşgüdümünde deprem mağduru çocuklarımız için  "Eğitim Atölyesi" çadırı kurarken, İzmir 2 No’lu Şubemiz ve Bornova Temsilciliğimizin hazırladığı eğitim seti, kolonya ve dezenfektanlar ile Burhaniye İlçe Temsilciliğimizin yardım kolileri Bayraklı’da çadır bölgesindeki çocuklarımızla buluşturuldu. “Eğitim Atölyesi”nin eğitim programını ise Bayraklı İlçe Temsilcilik Başkanımız Mehmet Avcı oluşturdu.

Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz bölgede incelemelerde bulundu ve deprem çadırlarını ziyaret etti.  Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Şükrü Balun, yaşanan kayıpların, onca acı deneyime rağmen, depreme karşı hala gerekli önlemlerin alınmamasından kaynaklandığını vurguladı ve “Bilim adamlarının çalışmalarına ve sürekli uyarılarına karşın hükümetin ve yetkililerin duyarsızlığı, ilgisizliği, ranta dayalı imar politikaları sonucu plansız ve çarpık kentleşme İzmir’de yaşanan depremin bir felakete dönüşmesine neden olmuştur. Daha fazla kayıplar, yıkımlar yaşanmadan önce acilen gerekli önlemlerin alınması, etkin deprem politikalarının uygulanması gerekmektedir” dedi.