Güncel Sendika Haberleri

04 Mart, 2013

KARANLIĞA KARŞI TANDOĞANDA BULUŞTUK

 Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalarla, 50’nin üzerinde sendika ve siyasi parti, 3 Devrim Yasasının kabul edilişinin 89. Yıldönümünü Tandoğan’da kutladı. 
        3 Devrim Yasası olarak bilinen Hilafetin Kaldırılması, Şer’iye ve Evkaf Vekaletinin Kaldırılması, Tevhid-i Tedrisat Yasası’nın kabul edilişinin yıldönümü için binlerce vatandaş, “3.3.2013 Saat 13” parolasıyla “Karanlığa karşı artık yeter” demek için Tandoğan’da buluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan miting, CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar ve CHP PM Üyesi Faruk Demir’in türküleriyle devam etti. 
        Ellerinde Türk bayraklarıyla “Karanlığı aşacağız, devrimleri yaşatacağız”, “Irkçılığa, gericiliğe, bölücülüğe hayır”, “Ümmet değil, milletiz” sloganları atan katılımcılara hitap eden Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı İsmail Tutoğlu, hükümetin çalışanın emeğini sömürdüğünü ve cumhuriyet üretimlerinin haraç mezat satıldığını vurguladı. 
        Tutoğlu, Atatürk’ün “Tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkündür” şeklindeki sözlerini hatırlattı ve “AKP iktidarının ülke kaynaklarını satmasına izin vermeyeceğiz. Laik, demokratik, hukuk devletine sahip çıkmak için başlattığımız mücadelemiz hayırlı olsun” dedi.