Güncel Sendika Haberleri

05 Haziran, 2019

KARANLIK KUMPASLARA KARŞI MİNE KIRIKKANAT`IN YANINDAYIZ

Demokrasilerde 5.güç kabul edilen medya, Türkiye'de bir adamın tek güç olma hevesi nedeniyle baskı görmeye devam ediyor.
Tarafsız bir devlet kurumu olması gereken TRT'yi kendilerinin reklam şirketine çeviren, kamu bankalarından verilen devasa kredilerle birçok medya devini yandaşlarına satın aldırtan, medyanın geri kalan kısmını da çeşitli baskılarla dize getiren iktidar, medyanın boyun eğmeyen onurlu azınlığına da rahat vermiyor.
Bu korkunç baskının, tahammülsüzlüğün son örneği, kıymetli gazeteci-yazar Mine Kırıkkanat'ın maruz kaldığı organize saldırı olmuştur.
Kurulmak istenen tek adam rejimine karşı boyun eğmeden, kalem bükmeden fikir savaşı veren Kırıkkanat, önce yandaş medya tarafından hedef gösterilmiştir, hemen sonrasında ise apartman yöneticisine kendilerini polis olarak tanıtan 2 kişi sayın Kırıkkanat'ın evine girmiştir. 
Evinde bu illegal arama yaşandığı sırada yurt dışında bulunan Kırıkkanat'ın yine aynı tarihte ölüm tehdidi içeren bir mail alması da, karanlığın ne kadar organize olduğunu bir kez daha göstermiştir.

BİZ BU FİLMİ DAHA ÖNCE İZLEDİK!
Kuşkusuz bu organize saldırıda, Kırıkkanat'ı daha yakın zamanda hedef gösteren Yeni Akit gazetesi, Akit TV, Ülke TV, Beyaz TV, TGRT ve A Haber televizyon kanallarının payı büyüktür. Kırıkkanat'ın, bu kurumların kendisine attığı iftiralara karşı hukuk mücadelesine girdiği sırada bu tehditlere maruz kalması da, organizasyonun arkasında kimlerin olduğunun sağlamasıdır.
Eğitim-İş olarak uyarıyoruz: Biz bu filmi daha önce izledik! Havuz medyasının sokak diliyle hedef gösterdiği aydınların, sonradan maruz kaldıkları ardışık saldırılara aşinayız. Bu çirkin kumpasların kurucuları bilmelidir ki ilerici kamuoyu, bu oyunu bozacaktır! 
Saray sofrasında yer tutmak için yarışan, Erdoğan'ın uçağında olmayı kariyerinin en tepesi sayan medyadaki ezici kalabalığa rağmen, Mine Kırıkkanat onurlu duruşuyla ilerici kamuoyunun kalbinde, zihninde yer etmiştir.
Doğru söyleyenin dokuz köyden kovulduğu değil, tüm ülkenin "10.köy" olmasını uman milyonlar olarak Mine Kırıkkanat'ın yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.

MERKEZ YÖNETİM KURULU