Güncel Sendika Haberleri

30 Nisan, 2019

KILIÇDAROĞLU’NA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDUK

Eğitim-İş olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek Çubuk’ta yaşanan linç giriminden dolayı geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki makamında gerçekleşen görüşmede, Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Genel Sekreterimiz Ebru Sungar, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Kara, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreterimiz Maksut Balmuk, Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay, Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Yakup Tekin Efe hazır bulundu.

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Kılıçdaroğlu’na Çubuk’ta yaşanan linç giriminden duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve “Gerginlik siyasetine karşı soğukkanlı tavrınızla süreci çok iyi yönettiniz. Saldırıyı ve ona zemin hazırlayanları şiddetle kınıyoruz. Umarız saldırıdaki provokasyon unsurları şeffaf bir soruşturmayla ortaya çıkarılır” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ise ziyaretten dolayı teşekkürlerini iletirken, yaşadığı olayı anlattı.

Görüşmede ayrıca, hükümet tarafından MEB bütçesinden tasarruf gerekçesiyle yapılan kesinti, 1 Mayıs kutlamaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu, yerel yönetimlerin eğitime yapılabileceği destekler konusunda Eğitim-İş’in projesi sunuldu.