Güncel Sendika Haberleri

30 Haziran, 2022

MARMARİS’TE YANGIN BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDUK 

Eğitim-İş olarak Muğla’nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran’da başlayan ve üç gün süren orman yangınından etkilenen bölgede incelemelerde bulunduk.  
Genel Başkanımız Kadem Özbay, Genel Sekreterimiz Cengiz Sarıyer, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Selçuk, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Şenol Eyüboğlu, Muğla Şube Başkanı Ahmet Çakanel, Yönetim Kurulu Üyeleri Özkan Kaya, Uğurcan Küçükala ve Marmaris İlçe Temsilcilik Başkanı Elif Çağlar’la birlikte yangından zarar gören Bördübet mevkiinde incelemelerde bulundu, köylülerden bilgi aldı.
Bölgede yaşayan aileler, 1974 yılındaki yangının ardından ormanın yeni yeni canlandığını, yaşanan bu yangınla tekrar eski haline gelmesi için 100 yıldan fazla zaman geçmesi gerektiğini belirterek, önlem alınmamasının “hainlik” olduğunu söylediler. 
Marmaris İlçe Temsilcilik Başkanımız Elif Çağlar ise temsilcilik olarak yangının başladığı andan itibaren AFAD’la bağlantı kurarak gönüllülere yardım ettiklerini belirtti. 
Genel Başkanımız Kadem Özbay, geçtiğimiz yıl yaşanan yangından ders çıkarmayan iktidarın, gereken önlemleri almayarak tekrar bu acı tablonun yaşanmasına sebep olduğunu ifade etti.