Güncel Sendika Haberleri

17 Mayıs, 2019

MEB YÖNETİCİLİKTE TAKVİMİ DEĞİL SİSTEMİ DEĞİŞTİRMELİDİR

MEB’in haksız hukuksuz hakkaniyete aykırı bir uygulaması olduğunu söylediğimiz yönetici görevlendirme (yeniden görevlendirme) sürecinde yeni gelişme yaşandı. Daha önce de değiştirilen görevlendirme takviminin üçüncüsü yayımlandı. Bugünlerde açıklanması gereken yerleştirme sonuçları 23 Haziran 2019 İstanbul seçimleri sonrasına ertelendi.

İnsanlar tercihlerini skandallara rağmen, yandaşlara diğer adayların tercihlerine göre tercih yapabilme oyunlarına rağmen tercihler tamamlandığı halde sadece İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin takvimi değişti.

Seçim kaygısı, baskısı yaşayan MEB’in akılla, bilgi ile bilim ile yönetilmediği açıktır. Takvim ertelemesi yaptıkları işin yanlışlığını ispatlar nitelikte olup yanlışı da ertelemektedirler.

MEB bu yanlıştan dönmelidir. Eğitime siyaset yön verdiği sürece bir arpa boyu yol almak mümkün değildir.

MEB’in elinde bir fırsat vardır bu ertelemeyi fırsat biliniz ve sistemi değiştiriniz diyeceğiz ama 23 Haziran kaygısı ile bırakın icraatı söz dahi söylemeleri mümkün değildir.

Zaman varken tercihleri yeniden yaptırın, haksızlıkları giderin desek o da mümkün değil.

MEB artık yönetilebilir olmaktan çıkmıştır. Saraya bağlılığını anlıyoruz çünkü varlık sebepleri ama biraz da halka, hakka, hukuka, adalete bağlı olsalar olmaz mı?

Yol yakınken ve fırsat varken; ülke için, geleceğimiz için yanlıştan dönülerek bu kayırmacı ve ayırmacı sistem tamamen kaldırılmalı liyakat, liyakat, liyakat esaslı bir sistem kurulmalıdır.

MERKEZ YÖNETİM KURULU