Güncel Sendika Haberleri

17 Mart, 2011

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ÇANAKKALE TARİHİNDEN SİLMEK İSTEYENLER ASLA AMACINA ULAŞAMAYACAKLARDIR

 

Türk ulusunun bütün varlığıyla Çanakkale’de verdiği benzeri görülmemiş mücadelenin ve yazdığı kahramanlık destanının 96. yıldönümünü kutluyoruz bugün. İşte bu mücadele Çanakkale Zaferi’ni, emperyalist güçlerin dünyayı paylaşırken, aynı zamanda Osmanlı Devletini yıkarak, Türkleri Anadolu’dan atmak isteyen emperyalistlerin oyunlarını bozan büyük bir başarı olarak yazdırmıştır.  

Bundan 96 yıl önce Türk Ulusu bütün varlığıyla; emperyalist güçler, istedikleri paylaşımı gerçekleştirememiş, geri çekilmek zorunda kalmışlardır. Demokratik, laik, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun temelleri Çanakkale Zaferi ile atılmıştır. Ancak son zamanlarda Çanakkale Zaferini din eksenine çekmek için propaganda yürütülmekte, Çanakkale Zaferi hurafelere dayandırılmaya çalışılmaktadır.

Şu unutulmamalıdır ki, Mustafa Kemal Atatürk’ün, askerlerine “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum!” emri zaferin kazanılmasında büyük rol oynamıştır. Çanakkale İngiliz Başkomutanı General Hamilton, İngiltere Harbiye Başkanlığına yazdığı yazıda “Niçin geriye çekildiğimizi soruyorsunuz, bütün gerçeği tüm açıklığı ile size bildirmek isterim: Çok cesur muharebe eden, en iyi sevk ve idare edilen asil Türk ordusunun ve Albay Mustafa Kemal gibi dahi bir komutanın karşısında bulunuyoruz. Bunu hiçbir zaman unutmayalım.” demektedir. Tarihsel gerçekler ortada iken, Çanakkale zaferinin yaratıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ü Çanakkale tarihinden silmek isteyenler asla amacına ulaşamayacaklardır.

Cumhuriyet'e sahip çıkan eğitimciler olarak, Çanakkale'yi ve Kurtuluş Savaşı'nı kazanan bilinci koruyacağımıza ve bu bilinci genç kuşaklara aktaracağımıza söz veriyoruz. 

Çanakkale Zaferi'nin 96. yıldönümünde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, Türk vatanının ve milletinin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. 

Genel Merkez Yönetim Kurulu