Güncel Sendika Haberleri

30 Kasım, 2012

ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Genel Başkanımız Veli Demir ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz örgütlenme çalışmaları kapsamında il gezileri gerçekleştirmektedir. 

Bu kapsamda Genel Başkanımız Veli Demir ve Örgütlenme Genel Sekreteri Osman Kandemir Trabzon'da, Genel Mali Sekreterimiz Dilek Yurdugül ve Genel Eğitim Sekreterimiz Mehmet Akıncı Kastamonu'da çeşitli temaslarda bulundular. 

Genel Başkanımız Veli Demir, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında Milli Eğitim Bakanlığı'nın kılık-kıyafet yönetmeliğini değerlendirdi. Yapılan değişiklikle türbanın anaokullarına kadar girmesinin önünün açıldığını söyleyen Demir, şöyle konuştu:
"Siyasal iktidar her zaman olduğu gibi eğitimin taraflarına sormadan kılık kıyafet yönetmeliğini değiştirdi. Elbetteki yönetmelikler günün koşullarına göre değişebilir. Ancak bu yapılırken bilimsel ve pedagojik verilerden, ülke gerçeklerinden uzaklaşılmamalıdır. Okul forması tüm uygar okullarda uygulanmaktadır. Son dönemlerde Avrupa ve Amerika'da tekrar formaya dönülmüştür. Çünkü forma okuldaki güvenliği sağlamada okul idarecilerine yardımcı olmaktadır." 

Genel Mali Sekreterimiz Dilek Yurdugül ve Genel Eğitim Sekreterimiz Mehmet Akıncı ise Kastamonu ve Sinop'ta ilk ve orta dereceli okulları gezdi. Kastamonu Temsilcilik Başkanımız Ahmet Tevfik Bal'la Şerife Bacı Öğretmenevi'nde değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda sendika üyeleriyle bir araya gelen Akıncı ve Yurdugül, okullarda idareciler tarafından kendilerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Eğitim İş Sendikası'nın ilke olarak Cumhuriyetin kazanımlarını, Atatürk ilke ve devrimlerini korumaya, geliştirmeye sahip çıkan bir anlayışı temsil ettiğini belirten Yurdugül ve Akıncı, Kastamonu'daki okulları gezerek eğitim çalışanlarının sorunlarını da dinlediklerini belirttiler ve "Eğitim-İş olarak örgütlenme çalışmaları bağlamında Türkiye'nin bütün illerini gezerek eğitimin sorunlarını yerinde görmeye ve bu sorunlarla ilgili sendikamızın politikasını anlatmaya ve Eğitim-İş'i büyütmeye çalışıyoruz" dediler. 

Genel Başkanımız ve Genel Örgütlenme Sekreterimiz Osman Kandemir yarın da Ordu Şubemizin Genel Kurulu'na katılacak.