Güncel Sendika Haberleri

21 Nisan, 2019

Sri Lanka`daki Terör Katliamını Şiddetle Kınıyoruz

Din, ideoloji, ırk gibi kılıflar giyse de terörün önünde sonunda yaratacağı acı tablonun ne olacağının son kanıtı maalesef Sri Lanka'dır. Sri Lanka'daki paskalya kutlamalarını hedef alan teröristlerin 3 otel ve 3 kiliseye düzenlediği bombalı saldırı sonucunda, 2'si Türk 180'i aşkın insan yaşamını yitirmiş, 500'den fazla masum sivil yaralanmıştır.
Emperyalist ülkelerin yarattığı, beslediği ve satranç tahtalarında birer taş gibi kullandığı terör örgütlerinin, artık dünyanın her bir köşesini güvensiz kıldığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. Adaletin, hukukun, demokrasinin, güvenliğin, bilimin olmadığı ortamlarda daha da güçlenen bu terör örgütlerinin, tüm insanlık için büyük bir tehlike olduğunu artık tüm devletler idrak etmeli ve halkların alçakça katledilmesine bir dur demelidir.
Sri Lanka'daki acı tablo, insanlar arasındaki farklılıkları nefret söylemiyle fanatizme sürüklemeye çalışan; mezhepçiliği, faşizmi körükleyen politikacılara ders olmalıdır. İnsanlık, tüm farklılıklarımızla birlikte yaşayabileceğimiz koca bir aileyken, "benden olmayana her şey mübahtır" anlayışını beslemek, yeni katliamları çağırmaktır. Bunu insanlığa, insanlığın geleceğine yapmak, kimsenin, hiçbir gücün haddi değildir!
Eğitim-İş olarak Sri Lanka'ya düşen ama tüm dünyanın kalbini yakan ateşi görüyor, o ateşi dünyanın dört bir yanından gözyaşlarıyla söndürmeye çalışanlara biz de katılıyoruz. Bu acı tablonun emperyalist ülkelerin ve onların maşası olan terör örgütlerinin gerçek yüzlerinin görülmesi için bir vesile olmasını umuyoruz. Bu hain saldırılarda hayatını kaybedenlere rahmet, bu tabloyla yüreği yanan herkese sabır, bu tabloyu yaratan alçaklara ise keskin bir adalet diliyoruz.

Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu