Güncel Sendika Haberleri

09 Temmuz, 2024

TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN 1.MECLİS’E YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ GERÇEKLEŞTİRDİK

TBMM yanında Milli Egemenlik Parkı’nda devam eden Meslek Nöbetimizin 6. Gününde, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun Meclis’te görüşülmeye başlaması ile Eğitim İş olarak itirazlarımızı dile getirmek için, Türkiye’nin dört bir yanından gelen üyelerimize Genel Başkanımız Kadem Özbay, Meslek Nöbetimize destek veren üyelerimize seslendi.

Mesleğinin onuruna sahip çıkan tüm meslektaşlarımız ve Cumhuriyete, eğitime ve geleceğine sahip çıkan tüm yurttaşlarımız ile Saat 16.00’da, nöbet yerimizden Ulus’taki 1. Meclis'e yürüyüşe geçmek istedik. Ancak yürüyüşümüzü polis halka açık parka koyduğu barikatlar ile engellemek istedi. Eğitim İş olarak demokratik hakkımızı kullanmak için ısrarlı tavrımız  ile polis barikatlarını aştık.

Polis barikatlarını yıkan üyelerimize ekipler müdahale etti. Bazı eğitim emekçileri baygınlık geçirdi. Daha sonra oturma eylemi ile bekleyişe geçtik.

CHP milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Veli Ağbaba, Ahmet Akın, Mahmut Tanal ve Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt alana gelerek Eğitim İş üyelerine destek verdi.

Polis barikatını aşarak Meclis Parkı'ndan 1. Meclis'e kadar sloganlar atarak yürüyüşümüzü düzenledik. Genel Başkanımız Kadem Özbay'ın 1. Meclis’te yaptığı konuşma: