Güncel Sendika Haberleri

16 Ekim, 2009

TÜRK EĞİTİM-SEN'DEN ZİYARET

 

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL BAŞKANI VE MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ 
SENDİKAMIZ  GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİLER
 

16.10.2009 Cuma günü saat:11.00’da Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK ile  merkez yönetim kurulu üyeleri genel merkezimize resmi bir ziyarette bulundular.

Türk Eğitim-Sen genel başkanı İsmail KONCUK, Eğitim-İş Sendikası’nı dikkatle takip ettiklerini, Eğitim-İş’in örgütlü mücadeleye büyük katkı sunduğunu belirttikten sonra eğitimin ve eğitimcilerin sorunlarını çözme noktasında birlikte hareket edilmesinin yararlı olduğunu söyledi. Bu anlamda 25 Kasım 2009’da iş bırakma eyleminde de birlikte olma talebinde bulundu.

Bu çağrıyı memnuniyetle karşıladığını, konuyu Merkez Yönetim Kurulu’nda değerlendireceklerini belirten Genel Başkanımız Yüksel ADIBELLİ, geç kalmış olmakla beraber gelinen noktanın sendikal mücadele için önemli olduğunu söyledi. Eğitim-İş’in eğitimin ve eğitim çalışanlarının  sorunlarının çözümü için daha önce de tüm sendikalara çağrı yaptığını; ama yanıt alamadığını belirtti. Bugün bu birlikteliğin sağlanmış olmasını çok önemsediğini belirterek  Türk Eğitim-Sen genel başkanı İsmail KONCUK’ a ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Her iki genel başkan, bundan sonra sorunların çözümünde daha sık yan yana gelme noktasında  diğer sendikalara da çağrıda bulunarak görüşmeyi sonlandırdılar.

Eğitim-İş Genel Merkez Yönetim Kurulu