Güncel Şube Haberleri

31 Ekim, 2017

Cumhuriyetimizin 94. Sendikamızın 12. Kuruluş Yıl dönümü Kutlama Gecesi ve çelenk sunma programı

Kocaeli 1 Nolu Şubemiz Kocaeli'de bulunan  sivil toplum kuruluşları ve demokratik kitle örgütleriyle birlikte Eğitim iş Kocaeli 1 Nolu şube yönetim kurulu olarak Atatürk Anıtına çelenk sunmuştur.

 

Eğitim İş Kocaeli 1 Nolu şubemizin 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Pasha Palas otelde gerçekleştirdiği Cumhuriyetimizin 94. Sendikamızın 12. Kuruluş yıldönümü kutlama gecesine

Birleşik kamu iş konfederasyonu başkanı Hasan Kütük,

Eğitim İş Genel Örgütlenme Sekreteri Bilal Şener,

İlimiz siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ve demokratik kitle örgütlerinden CHP, DSP, ADD İzmit ve Yahyakaptan şubeleri, Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmit Şubesi, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği, Emekli-Sen Kocaeli Şubesi başkan ve yöneticileri katıldı.

Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği Cumhuriyetimizin 94. Sendikamızın 12. Kuruluş yıl dönümü kutlama gecemiz izmir marşı ve 10. Yıl marşı ile coşkulu bir şekilde kutlandı.

 

İlimiz sivil toplum kuruluşları ve demokratik kitle örgütleriyle birlikte her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz “Ata’ya Saygı ve Cumhuriyete Bağlılık” yürüyüşüne üyelerimizle birlikte yoğun katılım sağladık.

 

--

Öğretmenlerin, Türkiye Cumhuriyetini koruma, geliştirme ve onu öğrencilerine öğretme yükümlülüğü vardır.   Eğitim-İş