Güncel Şube Haberleri

27 Nisan, 2023

GİRESUN ŞUBEMİZİN AÇILIŞINI YAPTIK

Genel Başkanımız Kadem Özbay ve Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Selçuk, Giresun Şubemizin açılışını, coşkulu bir kalabalık eşliğinde gerçekleştirdi.
Genel Başkanımız Kadem Özbay, açılışta yaptığı konuşmada, şunları söyledi: 
“Eğitim-İş, üyelerinden, örgütlerinden gücünü alan, hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayan, emek mücadelesi veren bir sendikadır. Üyemiz olsun, olmasın tüm eğitim çalışanlarının arkasında kale gibi duran sendikadır. Çünkü Eğitim-İş, haklı mücadelenin, özgürlüğün, demokrasinin yanındadır. Sendikamız etkili söylemleri, eylemleri sayesinde her gün daha kalabalık katılımlarla büyümektedir. Amacımız haksızlığa karşı dik durmak, emeğin hak ettiği değeri alması için çalışmaktır. Türkiye'nin aydınlanma mücadelesine katkı sunmaktır. Kız çocuklarını okuldan uzaklaştıran, karma eğitime karşı olan zihniyetle savaşmaktır. Açılışımıza katılan üyelerimize, değerli konuklarımıza, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcilerine teşekkür ederim."
Açılışa Samsun, Ordu, Trabzon Şubelerimiz; İstanbul 3 No’lu Şubemizin önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Özdemir, Genel Sağlık-İş, Giresun ADD, 29 Ekim Kadınları Derneği, Giresun ÇYDD, İyi Parti, CHP, TKP, TİP, Hürriyetçi Eğitim Sen, Türk Büro Sen temsilcileri katıldı. Genel Başkan, Eğitim-İş Giresun Şubesi Başkanı Mustafa Gürel ve ekibine başarılar diledi.