Güncel Şube Haberleri

27 Nisan, 2015

SENDİKAL EĞİTİM SEMİNERİ

 

Eğitim İş Denizli  Şubesi olarak  üyelerimize 25 Nisan 2015 Cumartesi günü  Sendikal Eğitim Semineri düzenledik. Genel Merkez Yöneticilerimizden genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Hikmet Pala ve Genel Merkez Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz üyelerimize gün boyu süren bir eğitim verdiler. Sabah üç oturum öğleden sonra üç oturum şeklinde gerçekleştirdiğimiz eğitimde  sendikacılığın tarihsel sürecinden örgütlenme tiplerine kadar oldukça geniş bir yelpazede üyelerimizi bilgilendirdik. Denizli Baro lokalinde gerçekleştirdiğimiz eğitime yaklaşık 60 üyemiz katıldı. Çoğunluğunu ilçe ve iş yeri temsilcilerinin oluşturduğu katılımcıların eğitime ilgileri ve katkıları oldukça yüksekti.

Genel Merkez Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz ilk Muallim derneklerinden, TÖS’e kadar sendikacılığın tarihsel gelişimini oldukça ilgi çekici bir sunumla verirken, iletişim becerilerive  iletişimde algı konularında da üyelerimizi bilgilendirdi.

Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Hikmet Pala ise örgütlenmede üyelere yaklaşımlarımız , Eğitim İş’in farkı , üyelerimize ve örgütlenmeye gittiğimiz okullarda doğru dili kullanmak, Neden Eğitim İş sorusunu doğru yanıtlamak gibi pek çok konuda üyelerimizi bilgilendirdi.

Seminer sonucu soru cevap şeklinde gelişen eğitim, üyelerimizin konuşmacılara fikirlerini ve önerilerini sunmalarıyla son buldu.

Genel olarak basının ilgisinin de yoğun olduğu Sendikal Eğitim Çalışmamız oldukça verimli geçti.

 

Peral Kurt

Denizli Eğitim İş