Güncel Bilgi-Belge-Talep

21 Mart, 2023

Deprem Bölgesindeki Yükseköğretim Kurumlarında Çalışanların Atama ve Geçici Görevlendirmeleri Yapılmalıdır

Deprem bölgesindeki Yükseköğretim Kurumlarında çalışanların atama ve geçici görevlendirmelerinin yapılması için YüksekÖğretim Kurulu Başkanlığı'na yazı yazdık.

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

                         ANKARA

 

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli olarak, 06/02/2023 tarihli depremler ile devamında meydana gelen artçı depremler ciddi bir felakete sebep olmuştur. Başta Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları depremden etkilenen personeli için atama ve geçici görevlendirme imkanı sağlamışlardır.

            Aynı felaketler Yükseköğretim Kurumları personeli için de geçerli olduğu halde Kurulunuz tarafından bugüne kadar   geçici görevlendirme ve atama işlemlerine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

Deprem bölgesindeki Yükseköğretim Kurumlarında 657 Sayılı yasaya tabi olarak görev yapan personelin başka kurumlara atama, 2547 sayılı yasaya göre görev yapan personelin geçici görevlendirme isteklerinin Kurulunuz tarafından değerlendirmeye alınmasını, depreme maruz kalan personelin ivedilikle atama ve geçici görevlendirme isteklerinin yerine getirilmesini ve mağduriyetlerinin giderilmesini    talep ederiz.

 

                                                                                                                  Kadem ÖZBAY

                                                                                                                   Genel Başkan