Güncel Eğitim Haberleri

14 Temmuz, 2020

“ÇOCUK GÖZÜYLE ATATÜRK” RESİM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELİRLENDİ

Eğitim-İş, “Eğitimde Geleceğe Bakış” başlıklı Eğitim Şurası kapsamında, “Ulusal Egemenliğin 100. Yılında Çocuk Gözüyle Atatürk” konulu resim yarışmasına yoğun katılım gerçekleşti.

Yurdun dört bir yanından yarışma için resim yapan ilkokul öğrencileri, ülkenin bu karanlık günlerinde dahi, tıpkı Atatürk’ün söylediği gibi, çocukların geleceğimiz için nasıl da umut olduğunu gösterdi.

Yurdun her yerinden ilgi gören yarışmanın eleme süreci de tamamlandı ve ilk 5’e giren öğrenciler belirlendi.

Yüzlerce resmin değerlendirilmesi ise sendika şubelerinde kurulan komisyonların elemeden geçirdiği resimleri Genel Merkez’deki seçici komisyona göndermeleriyle tamamlandı.

Elemeden geçen tüm resimler, seçici komisyondaki; Prof. Dr. Hasan Pekmezci, Genel Sekreterimiz Ebru Sungar ve resim öğretmeni Nazlı Dündar tarafından incelendi.

Resimler incelenirken; konu, anlatım, kompozisyonun özgünlüğü, teknik boyama, yaratıcılık, anlatımda farklılıklar, yaş becerisine uygunluk gibi birçok unsur göz önüne bulunduruldu.

Komisyon üyelerinin, her bir resim çok değerli olduğu için elemekte zorlandığı yarışmacılardan ilk 5’e girenler ise şöyle:

 

1. Elif Su Akça (4. Sınıf) Milli Zafer İlkokulu – Eskişehir

2. Defne Alya Çakır (4. Sınıf) İsmet İnönü İlkokulu – Samsun

3. Nazlı Bekdaş (1. Sınıf) Çevreköy İlkokulu – Uşak

4. Ilgın Özenç (3. Sınf) Ahmet Bileydi İlkokulu – Antalya

5. Bade Topkan (3. Sınıf) FMV Özel Erenköy Işık İlkokulu – İstanbul

 

Türkiye genelinde 1. olan eser sahibi öğrenciye Ata Lira, 2.’ye Ata Yarım Lira, 3.,4. ve 5.’ye  Ata Çeyrek Lira; yarışmaya katılan tüm öğrencilere Atatürk baskılı tişört armağan edilecek, öğretmenlerine ise teşekkür yazısı sunulacak.