Güncel Eğitim Haberleri

14 Eylül, 2019

EĞİTİMDE GELECEĞE BAKIŞ BAŞLIKLI EĞİTİM ŞURASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Eğitim-İş olarak gerçekleştireceğimiz “Eğitimde Geleceğe Bakış" Başlıklı Eğitim Şurası için çalışmalarımız devam ediyor.

Bu kapsamda Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Merkez Yönetim Kurulu ile birlikte, Genel Merkezimizde toplantı yaptık. Toplantıya, Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay, Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Eğitim Basın-Yayın Sekreteri Levent Akça, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ, Prof.Dr. Gamze Yücesan Özdemir katıldı. Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay, “Eğitimde Geleceğe Bakış” Başlıklı Eğitim Şurası ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

“Eğitimde Geleceğe Bakış” Başlıklı Eğitim Şurasının Merkez Şura Komisyonları ise çalışmalarına başladı. Enerji Otel’de gerçekleştirilen toplantıya, “Çocuk ve Eğitim” ile “Eğitim Hakkı” başlıklarında oluşturulan Merkez Şura Komisyonlarının üyeleri katıldı. Danışma ve Düzenleme Kurulu Üyelerimizden temsilcilerin de eşlik ettiği toplantıda, Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay ve Şura Danışmanımız Ali Çakıroğlu Şuraya ilişkin sunumlarını yaptı. Ardından, komisyonlar çalışmalarını sürdürdü.