Güncel Eğitim Haberleri

24 Şubat, 2020

EĞİTİMDE GELECEĞE BAKIŞ ŞURAMIZA DOĞRU ÇALIŞTAYLARIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, devrimci bir anlayışla 9,10,11 Nisan 2020 tarihlerinde Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştireceğimiz “Eğitimde Geleceğe Bakış” başlıklı Eğitim Şuramız öncesi, İzmir 4 No’lu Şubemizin “2020’ye Girerken Yükseköğretim Çalıştay”ından sonra ve Ankara 3 No’lu Şubemizin “Eğitimde Geleceğe Bakış Çalıştayı” da yapıldı.

Ankara Akar Otel’de gerçekleştirilen çalıştayda, “Çocuk ve Eğitim”, “Eğitim Hakkı”, “Eğitim Örgütü ve Yönetimi”, “Öğretmenlik Mesleği”, “Öğrenim Kademeleri ve Yönlendirme” 5 ana başlığında çalışma grupları oluşturuldu. Komisyonlara, Gazi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mustafa Altıntaş, Prof. Dr. Figen Ereş, Hacettepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Kasım Karataş, Prof. Dr. Nuri Doğan, Prof. Dr. Özcan Doğan, ODTÜ'den Prof. Dr. Erdinç Çakıroğlu, Ankara Üniversitesi'nden Dr. Denizer Yıldırım başkanlık etti.

Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Doğan Dağdelen ve Genel Başkanımız Orhan Yıldırım’ın konuşmalarıyla başlayan çalıştayda Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay ve Şura Danışmanımız Ali Çakıroğlu şuraya ilişkin bilgilendirmede bulundu. Çalıştaya, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı, Hasanoğlan Atatürk Öğretmen Okulu Mezunları Derneği ile birçok eğitimci, veli ve öğrenci katıldı.