Güncel Sendika Haberleri

26 Aralık, 2018

ANKARA BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SİMGESİDİR

Büyük önderimiz Atatürk'ün 99 yıl önce Ankara'ya gelişi, ulusal bağımsızlık mücadelesinde atılan önemli adımlardan biridir.

Atatürk'ün Ankara'ya gelmesi ve Ankara’nın ulusal mücadelenin merkezi seçilmesi bir rastlantı değildir. Stratejik konumu ile savaşın yürütülebileceği en uygun merkez olan Ankara, zaferin kazanılmasında önemli bir rol oynamıştır.

O günlerde, Mustafa Kemal Atatürk'ü coşku ve sevgiyle karşılayan Ankaralılar ve çevre illerden gelen binlerce insanımız, Atatürk'e ve bağımsızlığa olan inancını göstermiş, bu olay Kurtuluş Savaşı'nın en kritik dönemlerinde ulusumuza büyük moral aşılamıştır.

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin ardından hız kazanan bağımsızlık savaşı tüm olanaksızlıklara karşın büyük bir zaferle sonuçlandırılmıştır.

Zaferden sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olma onurunu yaşayan ve bunu sonsuza kadar taşıyacak olan Ankara, laik, demokratik Cumhuriyetimizin ve onun getirdiği çağdaş değerlerin de simgesi olmuştur.

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 99. yıldönümünü kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu uğurda canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

            MERKEZ YÖNETİM KURULU