Güncel Sendika Haberleri

02 Mart, 2024

ÇEDES KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİ KUBİLAY’I KATLEDENLERE ZİYARETE GÖTÜRENLERLE İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Cumhuriyet değerleri, laiklik ve ATATÜRK düşmanlığının adeta uygulama sahasına dönüştüğü ÇEDES ve benzeri protokollerle her gün yeni bir skandala şahit oluyoruz. 

 

Menemen İlçe Müftüsü ile İzmir İl Müftü Yardımcısı ilkokul öğrencilerini Nakşibendi tarikatı şeyhi Esad Erbili’nintürbesine götürdüğü, sonrasında İzmir İl Müftü Yardımcısı’nın;

 

“Menemen ilçemizde çocuk cemaatimizle buluştuk. Cami çocukla dolu olunca onların seviyesine çıkmamız zor oldu, ama hafta sonunda güzel bir program oldu. Programın Safa Cami ve haziresinde bulunan Nakşibendi şeyhlerinden Esad Erbili (1847-1931) hazretlerinin manevi huzurlarında gerçekleşmesi ayrıca güzeldi. Mekanı cennet olsun” 

 

ifadelerini içeren açıklamalarda bulunduğu kamuoyunda yer almıştır. 

 

23 Aralık 1930 günü Menemen'de Öğretmen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Hasan ve Bekçi Şevki’ninşehit edilmesi ile sonuçlanan şeriat yanlısı ayaklanmaya karışmış ve bu olay nedeni ile idamla yargılanmış ancak yaşı nedeniyle müebbet hapis cezası almış olan tarikat şeyhinin türbesinin ziyaret edilerek hakkında övgü dolu sözler sarf edilmesi, Devrim Şehitlerimizin aziz hatırasına saygısızlık olması bir yana adeta Cumhuriyete’ de meydan okumadır. 

 

Öğrencileri bu ziyarete götüren, buna sebep olanlar hakkında Sendikamızca suç duyurusunda bulunulmuştur. 

 

Her gün yeni bir örneğiyle karşımıza çıkan ÇEDES ve benzeri protokollere geçit vermeyeceğiz.
 

MERKEZ YÖNETİM KURULU