Güncel Sendika Haberleri

28 Şubat, 2012

EĞİTİM-İŞ SENDİKASI 4+4+4 ZORUNLU KESİNTİLİ EĞİTİM YASA TEKLİFİNE İLİŞKİN RAPORUNU TBMM MİLLİ EĞİTİM ALT KOMİSYONU’NA SUNDU

 

Eğitim-İş Sendikası, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Eğitim Alt Komisyonu’nun 28 Şubat 2012 tarihli toplantısına katılarak 12 yıllık kesintili zorunlu eğitimi düzenleyen yasa teklifi hakkındaki görüşlerini sundu.

Eğitim-İş Sendikası adına Genel Başkanı Veli Demir, Genel Sekreter Şenol Eyüboğlu ve Basın –Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri Barış Düdü’nün katıldığı komisyon toplantısında ilk olarak katılımcıların teklif hakkındaki görüş belirtme sürelerinin 20 dakikadan 30 dakikaya çıkarılması kararı alındı. Bu çerçevede söz alan Eğitim-İş yöneticileri, Komisyon Başkanı Fikri Işık’a basına yansıyan ve teklifin kamuoyunun hassasiyetleri doğrultusunda bazı değişikliklere uğradığı yönündeki haberlerin doğru olup olmadığını sordu. Komisyon Başkanı, böyle bir değişikliğin olmadığını, görüşmelerin mevcut yasa teklifi üzerinden devam edeceğini ifade etti. Daha sonra görüşülmekte olan kanun teklifi hakkında sendikamız tarafından hazırlanan rapor komisyona sunuldu ve meclis tutanaklarında yer aldı.

TBMM Milli Eğitim Alt Komisyonu'na sunduğumuz raporu indirmek için tıklayınız.