Güncel Sendika Haberleri

25 Ekim, 2019

GENEL BAŞKANIMIZ SENDİKAL ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA ADIYAMAN, MALATYA, ERZURUM İLLERİNDE ZİYARETLERDE BULUNDU

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, sendikal çalışmalar kapsamında Adıyaman, Malatya ve Erzurum’da temaslarda bulundu.

Yıldırım, Adıyaman’da İl Temsilciliğimizi ziyaret etti ve İl Temsilcilik Başkanı Bülent Şener, Yönetim Kurulu üyeleri ve üyelerimizle bir araya geldi. Basına açıklamalarda bulunan Yıldırım, Türkiye genelinde 18 milyon öğrenci ve 1 milyon eğitim çalışanı olduğunu dikkat çekerek henüz okullaşma oranlarının istenilen seviyede olmadığını bunun eğitimin geleceği açısından olumsuz bir tablo olduğunu söyledi.

Yıldırım, okula başlayan her çocuğun 3-4 yıl sonra farklı bir sistemde mezun olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Çocuklarımız, gençlerimiz kendi gelecekleri ile ilgili planlamaları yapmakta zorlanmaktadır. Çünkü 3, 4 yıl sonra Türkiye’de hangi eğitim sisteminin geleceğini, liseye geçiş sisteminin ne olacağını, üniversite geçiş sisteminin ne olacağını artık ön görememektedirler. Bunun getirdiği en büyük olumsuzluk çocukların kendi kariyer planlamalarını, kendi gelecek planlamalarını yapamamalarıdır.  Eğitim- İş olarak eğitim de yaşanan bu sorunların bir an önce giderilmesi gerektiğini, çünkü Türkiye'de en önemli sorunun eğitim sorunu olduğunu, Bakanlıkla yapmış olduğumuz görüşmelerde kendilerine iletiyoruz."

Yıldırım, Atatürkçü Düşünce Derneği Adıyaman Şubesi’ni, Besni İlçe Temsilciliğimizi ve ADD Besni Temsilciliğini de ziyaret etti.

Adıyaman’dan Malatya’ya geçen Yıldırım, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Kara’yla birlikte Malatya Şubemizi ziyaret ederek Malatya Şube Başkanı Hatem Denktaş ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle görüştü ardından Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Erzurum’da da çeşitli temaslarda bulunan Yıldırım, Erzurum İl Temsilcilik Başkanımız Recep Akkoyun ve Samsun Şube Başkanımız Rüstem Kara ile Erzurum Valisi Okay Memiş ve İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz’u makamında ziyaret ederek sendikamızın eğitime bakış açısı, sorunlara çözüm yolları konusundaki yaklaşımlarımızı dile getirdi. Ardından Atatürkçü Düşünce Derneği’ni ve Ajans Türk Haberi ziyaret eden Yıldırım, “Yeteneklerini keşfedip daha iyi bir eğitim görmek öğrencilerimize, kaliteli bir eğitime eşit koşullarda erişim hakkı verilmesi için Eğitim-İş olarak buradayız” ifadelerini kullandı.