Güncel Sendika Haberleri

15 Aralık, 2018

İLK EĞİTİM-İŞ’İN KURUCULARI BÜYÜK ÖĞRETMEN BOYKOTU’NUN YILDÖNÜMÜNDE SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ

Türkiye Öğretmenler Sendikası’nın  (TÖS) örgütlediği Büyük Öğretmen Boykotunun 49. Yıldönümü nedeniyle İlk Eğitim-İş’in Genel Başkanı Niyazi Altunya ve ilk Genel Sekreteri Erdal Çalı, Merkez Yönetim organlarının üyeleri Feyzi Coşkun ve Ayhan Sarıhan, sendikamızı ziyaret etti.

Ziyarette, Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Kara, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreterimiz Maksut Balmuk, Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay hazır bulundu.

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, 15 Aralık 1969 yılında yapılan ve dört gün süren Büyük Öğretmen Boykotu’nun, öğretmenlerin örgütlü mücadelesi için önemli bir dönüm noktası olduğunu vurguladı ve o günden bugüne eğitimin ve öğretmenlerin yaşadığı sorunların artarak sürdüğünü dile getirdi.

Yıldırım, “TÖS’ün o tarihte haksızlıklara karşı yapmış olduğu direniş, bugün yaşanmakta olan sorunlara karşı bizlere nasıl davranmamız gerektiğiyle ilgili yol açıcı ilham vermektedir. Başta TÖS Genel Başkanı Fakir Baykurt olmak üzere mücadele arkadaşlarını, ülkemiz aydınlanmasına katkıda bulunan tüm öğretmenlerimizi saygıyla anıyoruz" dedi.